Menu Główne

  

Aktualności

  

Terminy wypłat świadczeń

  

Świadczenia

  

Druki

  

Wymagane dokumenty

  

Prawo

  

Europejski Fundusz Społeczny

  

Karta Dużej Rodziny

  

Kobierzycka Karta Dużej Rodziny

  

Telefony zaufania

  

Ważne adresy

  

Polecane strony

  

Zespół Interdyscyplinarny na rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

  

Profilaktyka uzależnień

  

Przetargi i zapytania ofertowe

  

Nabory na stanowiska

  

Projekty socjalne

  

Przyjaciel GOPS Kobierzyce

  

Kontakt

  

Kadra
 

Czerwiec 2019Licznik odwiedzin:
119322
    Aktualności

  "Rodzina 500+"

  2019-06-10

  \\\\\\\"Rodzina 500+\\\\\\\" na nowych zasadach
  Od 1 lipca program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Dzięki tym zmianom ze świadczenia 500+ skorzysta  każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, czyli ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej dzieci niż było do tej pory.
  Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach będzie można składać online od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobierzycach lub listownie pocztą).

 • więcej ...
   \\\\\\\"Rodzina 500+\\\\\\\" na nowych zasadach

   Do kiedy trzeba złożyć wniosek, by móc uzyskać prawo do świadczenie 500+ na nowych  zasadach już od startu programu?
   Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ na nowych zasadach tj. od 1 lipca, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r.
   Jeśli  rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.
   Co z terminami dla rodziców, którzy mają przyznane świadczenie na drugie i kolejne dziecko, a chcą wnioskować o „500+” również na pierwsze dziecko?
   Rodzice, którzy mają obecnie przyznane świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci do 30 września 2019 r., składają od 1 lipca 2019 r. jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.
   W ten sposób otrzymają od 1 lipca prawo do świadczenia na pierwsze dziecko (na które obecnie nie pobierają 500+), natomiast od 1 października br. na pozostałe dzieci (na które świadczenia są już przyznane do 30 września 2019 r.). Uwaga, rodzice ci muszą pamiętać aby złożyć wniosek do 30 września br., jeśli chcą otrzymać świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko z wyrównaniem od lipca br. 
   Jaki termin na złożenie wniosku mają świeżo upieczeni rodzice?
   Obecnie świadczenie wychowawcze przysługuje, co do zasady, od miesiąca złożenia wniosku. Brak złożenia wniosku w miesiącu, w którym dziecko się urodziło, oznaczało brak prawa do świadczenia za ten miesiąc. 
   Od 1 lipca rodzice będą mieli aż 3 miesiące od urodzenia dziecka na złożenie wniosku. To ważny zapas czasu w tak gorączkowym okresie, wypełnionym nowymi obwiązkami. Oczywiście świadczenie 500+ otrzymają  z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.
   Istotne jest, że powyższe rozwiązanie dotyczy dzieci urodzonych po 30 czerwca 2019 r.

   Kiedy zostaną wypłacone pierwsze pieniądze na nowych zasadach?
   Wszystko zależy od miesiąca, w którym zostanie złożony wniosek. Tak przedstawiają się poszczególne, maksymalne  terminy wypłat w zależności od miesiąca złożenia wniosku:
   • Złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 października 2019 r.
   • Złożenie wniosku we wrześniu 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 30 listopada 2019 r.
   • Złożenie wniosku w październiku 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od października, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 grudnia 2019 r.
   • Złożenie wniosku w listopadzie 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od listopada, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 stycznia 2020  r.
   • Złożenie wniosku w okresie od 1 grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od miesiąca złożenia wniosku, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 29 lutego 2020 r. • Publikacja sprawozdań finansowych

  2019-05-06

  Publikacje sprawozdań finansowych znajdują się na stronie Urzędu Gminy Kobierzyce - jako jednostki obsługującej GOPS

  Link do strony Urzędu Gminy Kobierzyce: www.ugk.pl  List do Św. Mikołaja

  2019-01-24

  W dniu 20 grudnia 2018 r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach do naszej gminy przybył Św. Mikołaj z workiem prezentów dla 30 dzieci w wieku przedszkolnym. W oczekiwaniu na wizytę Św. Mikołaja, dzieci bawiły się, tańczyły, malowały i zdobiły choinki, które mogły później wziąć do domu. W projekcie pomagali przedstawiciele Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, dzięki którym dzieci miały możliwość pomalować buźki w wesołe postacie z bajek i filmów. Było dużo radości, zabawy i uśmiechu.
  Aby Św. Mikołaj mógł do nas w tym roku przybyć pomogli nam nasi sponsorzy i przyjaciele: STENA Recykling Sp. z o. o. z siedzibą w Pustkowie Żurawskim, Fabryka Czekolady Mondelez z Bielan Wrocławskich, Stowarzyszenie " Bielany Dla Ciebie", Ochotnicza Straż Pożarna w Kobierzycach oraz Kobierzycki Ośrodek Kultury. Ci wspaniali pomocnicy Św. Mikołaja przyczynili się do tego, że paczki były obfite i każdy maluszek był zadowolony. Wizytę wspaniałego gościa dzieci uwieczniły na wspólnych zdjęciach. Wszystkim zaangażowanym bardzo, bardzo dziękujemy i życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.
  Nad realizacją, kolejnej edycji projektu socjalnego „List do Św. Mikołaja” czuwali pracownicy socjalni oraz asystent rodziny z GOPS Kobierzyce.

  Anna Chudzińska-Hebda

  Dołączona galeria:
  Karta Dużej Rodziny poszerzona !

  2019-01-03

  Od 1 stycznia 2019 roku weszły w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi o Kartę Dużej Rodziny (KDR) może ubiegać się każdy,
  kto ma lub miał na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci.
  Ich wiek i dochody nie mają żadnego znaczenia

 • więcej ...
   Od 1 stycznia 2019 roku weszły w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi o Kartę Dużej Rodziny (KDR) może ubiegać się każdy,
   kto ma lub miał na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci.
   Ich wiek i dochody nie mają żadnego znaczenia.
   Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień.
   Jej posiadacze mogą korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.
   Dzięki Karcie Dużej Rodziny osoby z rodzin wielodzietnych otrzymują m.in. ustawowe zniżki na przejazdy kolejowe – 37% na bilety jednorazowe oraz 49% na miesięczne;
   zniżki w opłatach paszportowych – 50%
   oraz darmowe wstępy do parków narodowych.
   Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”. Wszystkie instytucje państwowe i firmy prywatne, które oferują zniżki oraz informację, jaka jest wysokość zniżek, można znaleźć korzystając z wyszukiwarki partnerów Karty Dużej Rodziny.
   Gdzie złożyć wniosek?
   Osoby zamieszkujące w gminie Kobierzyce wniosek powinny składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobierzycach, biuro nr 1. Wniosek w imieniu rodziny składa rodzic/opiekun prawny. Wniosek można także składać dużo sprawniej i szybciej za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia www.empatia.mrpips.gov.pl - tylko, jeśli posiada się profil zaufany.
   Wniosek można pobrać w siedzibie GOPS Kobierzyce lub ze strony internetowej www.gops.kobierzyce.pl

 • Dołączone pliki:


  1) Karta Dużej Rodziny poszerzona !
     Zobacz także: Aktualności - archiwum (5-83 z 83)
        Świadczenia

  

Pomoc Społeczna

  

Świadczenia rodzinne i zasiłki dla opiekunów

  

Świadczenie wychowawcze (Rodzina 500 plus)

  

Dobry start (300 dla ucznia)

  

Jednorazowe świadczenie (Za życiem)

  

Fundusz alimentacyjny

  

Dodatki mieszkaniowe i dodatek energetyczny

  

Stypendia
 
        Druki

  

Pomoc Społeczna

  

Świadczenia rodzinne i zasiłki dla opiekunów

  

Świadczenie wychowawcze (Rodzina 500 plus)

  

Dobry start (300 dla ucznia)

  

Jednorazowe świadczenie (Za życiem)

  

Fundusz alimentacyjny

  

Dodatki mieszkaniowe i dodatek energetyczny

  

Stypendia

  

Karta Dużej Rodziny

  

Kobierzycka Karta Dużej Rodziny
 
        Wymagane dokumenty

  

Pomoc Społeczna

  

Świadczenia rodzinne i zasiłki dla opiekunów

  

Świadczenie wychowawcze (Rodzina 500 plus)

  

Dobry start (300 dla ucznia))

  

Jednorazowe świadczenie (Za życiem)

  

Fundusz alimentacyjny

  

Dodatki mieszkaniowe i dodatek energetyczny

  

Stypendia
 

Get Adobe Flash player


   


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach. ul. Wincentego Witosa 18, 55-040 Kobierzyce, tel. (71)36-98-000, faks (71)36-98-000

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji